Sur Kaymakamlığı bünyesinde bulunan İlçe Halk Eğitim Merkezinin hazırlamış olduğu yıl sonu sergisi katılımcıların beğenisine sunuldu.

Cahit Sıtkı Tarancı kültür merkezi sergi salonunda düzenlenen yıl sonu sergisine İlçe Kaymakamı sayın Dr. Memduh TURA İl Vali yardımcısı Remzi KATTAŞ İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp UÇAK İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet GÜLSEVER Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Sabri EYİGÜN ve çok sayıda kurum ve kuruluş yetkilisi katıldı.

Sur Kaymakamı Sayın Dr. Memduh TURA tarafından açılışı yapılan sergiye ilgi oldukça yoğundu. Eğitimciler ve kursiyerler tarafından büyük özenle hazırlanan el emeği göz nuru ürünler davetlilere sunuldu. Ürünleri inceleyen konukların memnuniyeti dikkatlerden kaçmadı.

Burada bir açıklama yapan İlçe Halk Eğitim Müdürü Mehmet GÜLSEVER, Son derece titiz bir çalışma süreci yaşandığını belirterek şunları söyledi; '' Yaşanan terör olaylarına rağmen geçen yıla oranla kurs ve kursiyer sayısında yüzde 30 civarı bir artış sağlayarak yaklaşık 10.000 kursiyere ulaştık. 34 Köyümüzde başta giyim ve el sanatları olmak üzere çok sayıda kurs açtık. Bu çalışmalarda 22 resmi ve özel kurum/kuruluş ile işbirliği yaptık. Yıl sonu sergimizde hedefimiz kursiyerlerin becerilerini ön plana çıkarıp ürettikleri ürünleri katılımcıların beğenisine sunarak göstermiş oldukları özverinin ne denli önemli olduğunu gözler önüne serip bir taraftan onları onure etmek diğer taraftan da üretime teşvik etmek olduğunu vurgulamak istiyorum. Katılımcıların ilgisi ve memnuniyeti bizlerin çalışmaları adına bir göstergedir.''

Konuklara yapılan ikramın ardından program sona erdi.