Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyor ve yeni bir yılı hep birlikte karşılamanın heyecanını yaşıyoruz. Geride bıraktığımız yılın insanlığa yaşattığı güzel gün ve olayların artarak devam etmesi, acı ve elem dolu olayların da önümüzdeki yıllarda bir daha hiç yaşanmamasını temenni ediyorum.
 
            Yeni yılda, başta kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve toplumumuzun tüm kesimleri ile birlikte, güzel ilçemizin her alanda gelişip kalkınması, toplumumuzun refah, huzur ve mutluluğu için gerekli tüm çalışmaları, siz değerli vatandaşlarımızın hissettiğimiz destekleriyle, el ele, gönül gönüle gerçekleştirme azim ve kararlılığımızı vurgulamak istiyorum.
 
            Bu duygu ve düşüncelerle, 2017 yılının Ülkemize, Milletimize, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi temennisiyle, saygıdeğer Sur halkına ve çalışma arkadaşlarıma aileleri ile birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl dilerim. Tüm ilçemizin ve milletimizin yeni yılını en içten duygularımla kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
                       
                                                                                                                      Bilal ÖZKAN
                                                                                                                      Sur Kaymakamı