Sur ilçesi Mermer Bucağı Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan ve halen aynı yerde hayatını sürdüren hayırsever vatandaş Necla YILDIRIM, doğup büyüdüğü mahallede yapılması planlanan 24 derslikli Çok Programlı Lise yapımı için arsa bağışında bulundu.
 
            24 derslikli Çok Programlı Lise yapımı için arsa bağışında bulunan hayırsever vatandaş Necla YILDIRIM’ ın vekili Mehmet YILDIRIM, Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp UÇAK ile birlikte Sur Kaymakamı Dr. Memduh TURA’ yı ziyaret ederek, arsa bağış protokolünü imzaladı.
 
            Hayırsever vatandaşın örnek bir davranışta bulunduğunu ifade eden Sur Kaymakamı Dr. Memduh TURA, “Aslen Sur ilçemiz nüfusuna kayıtlı olan, hayırsever vatandaşımız Necla YILDIRIM, ilçemize bağlı Mermer Bucağı Mahallesinde bulunan 10 dönümlük arazisini okul yapılmak üzere devletimize, milletimize bağışlamış bulunuyor. Arsa bağış protokolünü imzalamış bulunmaktayız. Bu davranış diğer Diyarbakırlı hemşehrilerimize ve hayırseverlerimize inşallah örnek olacaktır. Hayırsever vatandaşımızın yapmış olduğu bu bağış, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimli, nitelikli birer birey olarak yetişmeleri için vesile olacaktır. Kendilerine bu onurlu ve örnek davranışlarından dolayı çok teşekkür eder, hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
 
            Sur Kaymakamı Dr. Memduh TURA’nın yaptığı konuşmanın ardından, okul yapımı için arsa bağışında bulunan hayırsever vatandaş Necla YILDIRIM’ ın vekili Mehmet YILDIRIM ile Sur Kaymakamı Dr. Memduh TURA arasında arsa tahsis protokolü imzalandı.