Sur Kaymakamlığına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Spor ve Sanatla Katıl Hayata'' projesi kapsamında Sur İlçesine bağlı okullar arası futbol turnuvası düzenlendi. Toplam 39 okul, 585 öğrencinin katılım sağladığı turnuvaya ilgi büyüktü.

Turnuvaya Sur Kaymakamı Sayın Dr. Memduh TURA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp UÇAK, İlçe Proje Ofisi Sorumlusu Mehmet BAYTAR ve çok sayıda öğretmen ile idare amirleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Spor ve Sanatla Katıl Hayata'' projesi kapsamında, Satranç, Voleybol ve Basketbol gibi öğrencilerin hem kaynaşması hem de spora teşvik edilmesi amacıyla düzenlemiş olduğu etkinliklere bir yenisini daha eklendi. 32 Ortaokul ve 7 Lise'nin katıldığı halı saha turnuvasında, toplam 585 öğrenci ter dökecek.

Terör mağduru olan öğrencilerin hem yaşamış oldukları travmaları gidermek, hem de spora olan ilgilerini artırmak amacıyla Sur kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Proje Ofisi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. ''Spor ve sanatla Katıl Hayata'' Projesi kapsamında tek maç eleme usulü üzerinden oynanacak olan halı saha turnuvasına Sur Kaymakamı sayın Dr. Memduh TURA' nın başlama vuruşuyla bugün start verildi. Kaymakam TURA, öğrencilerle yakından ilgilenirken turnuvada boy gösterecek oyuncular kendilerine böyle bir imkanın sunulmasından ötürü teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.

Böylesi turnuvaların öğrencilerin hem ahlaki, hem de fiziki gelişimine katkı sağladığına vurgu yapan Sur Kaymakamı Sayın Dr. Memduh TURA sözlerine şöyle devam etti: '' 5 gün sürecek olan turnuvada fair-play çerçevesinde hareket edeceğinizden şüphem yok. Sizler burada hem mücadele edecek hem de eğleneceksiniz. Bu sizin en tabii hakkınız. Dostluk ve kardeşliğin kazanacağı bir turnuvaya katılım sağlayan siz değerli öğrencilere can-ı gönülden başarılar diliyorum.''

Turnuvada başarı gösterecek ilk üç takıma çeşitli ödül ve hediyeler verilecek.

SUR KAYMAKAMLIĞI