5 yıl önce geçirdiği karaciğer nakli nedeniyle 'Evde Eğitim' uygulaması ile eğitimini sürdüren 9 yaşındaki Meryem Yağmur KONAT Sur Kaymakamı sayın Dr. Memduh TURA'yı makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Cam, kas hastalığı, lösemi ve uzun süreli yatalak hali gibi rahatsızlıklardan dolayı okula gidemeyen öğrenciler için 2007-2008 yılından bu yana evde eğitim hizmeti verilmeye başlanmıştı. Bu hizmetten yararlanan binlerce çocuktan biri de Meryem Yağmur KONAT'tı. Geçirdiği rahatsızlıktan dolayı okul özlemiyle yanıp tutuşan Meryem'in bu hasreti 'evde eğitim' uygulaması ile son bulmuştu. Rehabilitasyon Araştırma Merkezi'nde görevli eğitim uzmanı Semra ÖZDEMİR'in üstlendiği görevle hem Meryem'in düzenli eğitimden yararlanması hem de okula duyduğu özlemin giderilmesi sağlandı.

Sur Kaymakamı sayın Dr. Memduh TURA daha önce Meryem ve Semra öğretmeni evlerinde ziyaret ederek kendilerine sürpriz yapmıştı. Eğitime olan hassasiyeti ile bilinen TURA'yı bu kez minik Meryem ve Semra öğretmen makamında ziyaret etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen ziyarette Kaymakam TURA Meryem'le yakından ilgilendi. Gördüğü eğitimin kendisine çok fayda sağladığını belirten Meryem bu hizmetin uygulanmaya konmasından ötürü emeği geçen tüm yetkililere teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Minik Meryem ve onun gibi olan tüm öğrencilerin 'evde eğitim' uygulaması ile eğitim ve öğretimlerinde aksaklık yaşamamasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Sur Kaymakamı Dr. Memduh TURA; 'Geleceğe yön veren çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için her türlü çabayı göstermek zorundayız. Meryem gibi rahatsızlığından dolayı eğitiminden geri kalan çocuklarımız için 'evde eğitim' uygulaması birçok öğrenciye hem eğitim hem de psikolojik açıdan yarar sağlamaya devam ediyor. Meryem'i evinde ziyaret ettiğimde gözlerindeki eğitim aşkına bizzat şahit oldum. Hem hocamızın özverisi hem de meryem'in çabalarının ilerleyen süreçte çok olumlu sonuçlar vereceğinden şüphem yok. Umut ediyorum ki Minik Meryem gibi çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle eğitimlerinden uzak kalan öğrencilerimizde en kısa zamanda bu hizmetten yararlanırlar. Gerek bizler gerekse İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ile Rehberlik Araştırma Merkezi birimlerimiz olarak oldukça dikkatli ve hassas bir şekilde çalışarak sağlık sorunu yaşayan çocuklarımız için eğitimi eve taşıma konusunda kararlıyız.' dedi. Kaymakam TURA'nın ardından söz alan Meryem Yağmur KONAT Memduh TURA'nın kendisini ziyaret ettiği gün çok heyecanlandığını aynı zamanda büyük mutluluk yaşadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; 'Kaymakam bey'i ilk gördüğümde hem çok şaşırdım hem de inanılmaz mutlu oldum. Yaptığı bu sürpriz benim için unutamayacağım bir anı oldu. Kendisinin bu anlamlı ziyaretine karşılık ben ve öğretmenim kaymakamımızı makamında ziyaret etmek istedik. Bizi kırmayıp makamında kabul ederek bir kez daha mutlu ettiği için kendisine teşekkür ediyorum.'

Meryem'in duygularını dile getirmesinin ardından Kaymakam Memduh TURA kendisine çeşitli hediyeler verirken, Meryem ve Semra öğretmen beraberlerinde getirdikleri çiçeği Kaymakam TURA'ya sundular.