Sur ilçesine bağlı bağıvar anaokulu öğrencileri yıl sonu etkinliği ile hünerlerini sergileyerek izleyenleri adeta şaşkına çevirdiler.

Programa Sur İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Memduh TURA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp UÇAK, İlçe Proje Ofisi Sorumlusu Mehmet BAYTAR ve okul idarecilerinin yanısıra öğrenci velileri de katılarak etkinliğe yoğun ilgi gösterdiler. Öğrencilerin hazırlamış olduğu dans gösterileri ile sanatçı Ali AKTAŞ'ın seslendirmiş olduğu yöresel türküler izleyenleri deyim yerindeyse mest etti.

Program Papatyalar ve Civcivler sınıfının ortaklaşa hazırlamış olduğu hint dans gösterisi ile start aldı. Çayda çıra, Ram zam zam, Ateş böceği ve tango gösterileri izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı. Daha sonra sabah grubunun hazırlamış olduğu gelinlik defilesi minik öğrenciler tarafından sergilendi. Öğrencilerin yoğun katılım ve ilgiden ötürü mutlulukları görülmeye değerdi.

Söylediği yerel türkülerle Diyarbakırlıların gönlünde taht kuran sanatçı Ali AKTAŞ konuklara müzik ziyafeti yaşattı. İzleyicilerin alkışlarla tempo tuttuğu birbirinden güzel türkülerin ardından öğrencilerin el emeği çalışmaların yer aldığı sergi alanına geçildi. Bir çok sanatsal temanın yer aldığı resim sergisinin ardından program sona erdi.